Distanční výuka

4. týden

Pondělí 2.11.2020

Přírodověda

• dnešní výuka se týká hlavně testu. Podobně budou vypadat i úkoly v Microsft Teams s tím rozdílem, ze budete vybírat odpovědi přímo v aplikaci. Těším se na to.
  • test vložím na stránku tak, abyste jej měli v pondělí ráno k dispozici

• postupuj podle pokynů, s technickou stránkou ti někdo může pomoci, ale test vypracujte úplně sami. Věřím vám.
  • ulož si tabulku do PC a otevři. To umí DOCX verze. Můžeš odpovědi vpisovat přímo do tabulky. Ideální verze je poslat mi vyplněnou DOCX tabulku do mailu.
  • pokud to z nějakého důvodu nepůjde, vytiskni si PDF verzi, tam dopiš údaje, vyfoť a opět pošli.
  • pokud ani toto nebude možné, opiš si tabulku na papír a pošli foto. A nyní už test.
  • test 1 si ulož do PC a otevři - DOCX verze, nebo otevři přímo v prohlížeči. Umí to PDF verze. Není potřeba test tisknout, ale je to na vás.
  • nejdříve si pečlivě přečti všechny otázky, spoustu odpovědí budeš vědět hned, pak postupně vybírej jednotlivé odpovědi. Do přichystané tabulky píšeš jen a,b, nebo c.
  • každá otázka má jednu správnou odpověď
  • co nebudeš vědět si úplně klidně najdi v učebnici, v pracovním sešitu nebo jinde. Jediná podmínka je, že ti odpověď neřeknou rodiče. Pokud ale budeš potřebovat, můžou ti pomoci s hledáním. Hledej třeba i v online učebnici nebo na netu.
  • vyplněnou, podepsanou tabulku mi pošli a já vyhodnotím a odpovím.
  • termín odeslání - úterý 3.11.2020 do 15:00

Na práce odeslané po termínu bude nahlíženo jako na nesplněné.

Úterý 3.11.2020

Středa 4.11.2020

Vlastivěda

• Vl Test 01 - Evropa sjednocující se světadíl.
  • postupuj stejně jako při testu do přírodovědy, návod nechávám v pondělním zadání
  • posílejte opravdu jen vyplněnou tabulku - ne celý test
  • pracuj s učebnicí a s mapou Státy Evropy a Povrch a vodstvo Evropy. Většinu odpovědí tam najdeš. Ostatní si zase dohledej. Pozor na otázku 25.
  • termín je do pátku 6.11.2020 do 15:00

Během dneška pošlu všem kdo ještě nedostali, vyhodnocení matematiky a přírodovědy. Také dostanete přihlašovací údaje do Microsoft Teams.

Připojení do týmů.

Kliknutím na odkaz by se vám mělo zobrazit okno s nabídkou: „Stáhnout aplikaci pro systém Windows“ nebo „Použít místo toho webovou aplikaci“ nebo „Už aplikaci Teams máte? Spustit nyní.“ Vyberte, co se hodí nejlépe.

Abyste se mohli do týmu připojit, musíte být přihlášeni do MT pod svým účtem. Kliknutím na odkaz požádáte o připojení. Jakmile žádost potvrdím, budete mít přístup do týmu natrvalo. Předpoklad je, že odkaz otevřete v zařízení, kde máš Teams nainstalovány.

Klikni sem a připoj se k týmu Vlastivěda

Čtvrtek 5.11.2020

Český jazyk

• 42/1,2,3,4 - přečti si a pracuj jen ústně. Zapamatuj si, co je to vzkaz
  • PS - 23/1 - napiš dva vzkazy.
  • Klikni sem a připoj se do týmu Český jazyk
  • Pokud by si chtěl někdo vyzkoušet v Teams, najde prezentaci "Vzkaz" ve výukových materiálech.

• Klikni sem a připoj se do týmu Matematika
  • 43/ 1 - doplň do sešitu tabulku přímé úměrnosti
  • 43/4 - zopakuj si na fólii rovnice. viz 12/2, 17/3 - najdeš v sešitu, možná pomůže se podívat
  • 43/9 - v Teams najdeš zadání, zkus si vyplnit

Přírodověda

• Klikni sem a připoj se do týmu Přírodověda
  • 23 - 24 - přečti si pozorně obě strany. Zapiš si do sešitu "Vznik půdy" a "Složení půdy" na straně 23. Ze strany 24 si opiš modrou tabulku dole.
  • PS 13 - Pozorování (zkumavka) - nalep si do rámečku malý vzorek půdy z okolí domova.
  • V Microsoft Teams najdeš odkaz na pěknou prezentaci + jednoduché zadání.

Vyzkoušejte si práci v Teams, nebojte se, že něco pokazíte, ono to nejde. Také se neobávejte, že něco nestihnete. Termíny jsou nastavené tak, abyste se mohli na zadání podívat klidně až po první pondělní hodině.

Pátek 6.11.2020

Český jazyk

• 38/1 připomeň si, že předponu poznáme tak, že ji můžeme nahradit jinou předponou, nebo slovo dává význam i bez předpony
  • o/solený - po/solený ob/měnit - měnit
  • věž - v nelze od/dělit ani nahradit, "v" je součásti kořenu -ěž nedává smysl
  • 38/1b,c - sešit, podtrhuješ např. ob/jev,...
  • pečlivě si přečti žlutou tabulku
  • 38/3 - na fólii, kontrola online učebnice Nová škola - odkaz v MT - ČJ - výukové materiály
  • PS 21/1,2,3 - odkaz na kontrolu tamtéž

• Prohlédni si prezentaci v MT
  • 44 - prohlédni si ceny za různé zásilky. Pracuj podle zadání v MT
  • 44/2 - sešit. Malá nápověda - na obojí použijete známku typu A.

• Klikni sem a připoj se do týmu English
  • 23/5a - přečti si a přelož otázky Wh- v tabulce, pak si podle potřeby poslechni dialogy. Poté do dvou sloupečků speaker 1, speaker 2 napiš odpovědi na otázky do sešitu. Slova Wh- najdeš přeložená v úterním zadání. Zkus pracovat samostatně.
  • 23/6a - Přepiš text do sešitu. Nápověda - budeš používat tvary slovesa to be ve 3. osobě jednotného čísla a přivlastňovací zájmena pro he a she. Viz. 18/3
  • 23/7a,b - při hlasitém opakování se pokus napodobit přízvuk (důraz) ve větách
  • PS 18/3              PS 19/6
  • přepisy nahrávek a naskenovaný doplněný pracovní sešit ke kontrole najdete výše na stránce

Vlastivěda

• 50-51 - Německo - přečti si o Německu a opiš, nebo si nalep zápis. Zápis najdeš v MT v záložce "Zápisy". Také je tu zadání "Spolková republika Německo" s termínem 11.11.2020. Jeho součástí je odeslání dvou fotek. Zkuste to. Kdo na to přijdete, napište mi jak se vám podařilo. Pak návod pošlu všem. Ze své strany bohužel nevidím jaké máte možnosti.
  • PS - 38 - pracuj s učebnicí, kontrola - učebnice online- Nová škola - odkaz je v zadání
  • na středu si zopakujte Slovensko. Bude další test, tentokrát už MT.

Věděli jste, že v Microsoft Teams si můžete psát taky mezi sebou?

Nezapomeňte se všichni přidat k týmům. Odkazy na všechny týmy jsou výše na stránce. Dnes ještě máme čas řešit případné technické potíže. V případě problémů pište - rád poradím. V pondělí budeme týmy potřebovat abychom se mohli sejít. Na řešení potíží nebude čas.

1. skupina v 10:00, 2. skupina v 11:15. Je to povinné.